Labutia pieseň Ľudovej platformy. Kedy ju zaspieva Róbert Fico?

Autor: Michal Garaj | 20.3.2014 o 8:06 | (upravené 20.3.2014 o 8:32) Karma článku: 9,60 | Prečítané:  857x

Ľudová platforma vznikla s cieľom, ktorý mal ponúkať alternatívnu stredopravú voľbu voči aktuálnej vládnej sile a to nielen na pôde parlamentu. Udalosti, ktoré sa odohrali pred a po prvkom kole prezidentských volieb priniesol jej predčasný koniec. Most-Híd sa rozhodol pre krok, ktorým sa bude snažiť o samostatnú víziu a zvyšných členov  čaká rovnaký osud. Títo tradiční a dlhoroční členovia NRSR sa dostali z hľadiska aktuálnej popularity na okraj záujmu. Úspešní kandidáti prvého kola Andrej Kiska,  Radoslav Procházka alebo ďalší budú mať jasný cieľ, dostať do rovnakej situácie aj Róberta Fica

Spoločný kandidát Ľudovej platformy poskytoval možno dlhoročné skúsenosti a známu tvár slovenskej politiky. Konečný výsledok, ale potvrdil aktuálnu voľbu voliča, ktorý zmýšľa inak ako potrebu istoty alebo politickej stability a Pavol Hrušovský sa ňou nestal. Význam Ľudovej platformy stratil význam svojho spoločného fungovania čo pochopili aj strany samotné. Protichodné vyjadrenia lídrov, strata vzájomnej dôvery a spolupráca, ktorá mnohokrát ani nebola spoluprácou. KDH, SDKÚ a Most-Híd budú musieť do roku 2016 ponúknuť novú krv, ktorou získajú hlas voliča. Aktuálna politická situácia znamená predovšetkým boj všetkých proti jednému. Róbert Fico svoju kampaň pred druhým kolom začal zostra. Pokiaľ, ale má byť najsilnejšia zbraň o prezidentské kreslo obvinenie Andreja Kisku ako scientológa, zdá sa, že to nebude mať požadovaný účinok. Aj napriek odlišným politickým názorom medzi Róbertom Ficom a zvyškom politickej scény, druhé kolo možno prinesie istú paralelu medzi ním a koncom Ľudovej platformy. Prehra a koniec Ľudovej platformy znamenal jej poslednú pieseň,  po prípadnej prehre Róbert Fica v druhom kole prezidentských volieb síce nebudeme počuť  jeho celú labutiu pieseň, ale dočkáme sa aspoň jej prvej slohy. V našej krátkej histórií sme si pár takýchto pesničiek už vypočuli, zaspievali nám Vladimír Mečiar, Ján Slota a už môžeme povedať aj Ján Čarnogurský.

Ľudová platforma napriek svojmu koncu možno ešte vstane z popola Možno s iným názvom, inými členmi alebo iným cieľom. Jej prípadné obnovenie bude, ale potrebovať viac ako len slovné spojene niekde na papieri. V súčasnosti Róbert Fico znamená stranu Smer a strana Smer znamená Róberta Fica. Rok 2014 mal byť podľa jeho vlastných slov rokom jeho labutej piesne. S určitosťou si ju v tomto roku celú nevypočujeme, no možno aspoň jej začiatok. Treba byť, ale opatrný, aby nás Róbert Fico svojim spevom opäť raz neprekvapil.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?